• Powiększ
  • Pomniejsz
  • Normalny

Current Size: 100%

Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: textsize w textsize_increase() (linia 68 z /var/www/html/drupal7/modules/textsize/includes/textsize.block.inc).
  • The text size have not been saved, because your browser do not accept cookies.

Aktualności

O zdrowiu psychicznym studentów kierunków medycznych i o Uniwersyteckiej Poradni Psychologicznej WUM - rozmowa z dr Magdaleną Łazarewicz

W styczniu na Medexpress.pl opublikowana została rozmowa z dr Magdaleną Łazarewicz, kierownikiem Uniwersyteckiej Poradni Psychologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na temat różnych aspektów psychologicznego funkcjonowania studentów uczelni medycznych. Zagadnienia ukazane są na tle statystyk polskich i światowych. W rozmowie poruszono także szereg tematów dotyczących Naszej Poradni. Zachęcamy do lektury.

Zakończenie projektu POWER

W styczniu 2020 pełnym sukcesem zakończył się realizowany w latach 2016-2019 przez Zakład Psychologii i Komunikacji Medycznej projekt „Rozwój kompetencji miękkich i interpersonalnych u studentów kierunków medycznych" (FS 169 POWER 03.01.00-00-K367/16), zwany krócej „Akademia Umiejętności Społecznych”. Projektem kierowała dr n. med. Marta Kulpa.

„ Zrozum-MY się” - promocja zdrowia psychicznego wśród młodzieży województwa mazowieckiego

Zakład Psychologii i Komunikacji Medycznej we współpracy z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, dołączył do grona instytucji realizujących pilotażowy program promocji zdrowia psychicznego wśród uczniów szkół średnich pod hasłem „Zrozum-MY się”. W wybranych szkołach województwa mazowieckiego dla około 700 uczniów szkół ponadpodstawowych zrealizowane zostaną nowatorskie zajęcia warsztatowe dotyczące zagrożeń dla dobrostanu psychicznego i możliwości jego wzmacniania.

Dr Jolanta Banasiewicz i dr Hanna Rozenek w programie Uśmiech Mamy

W ramach programu dotyczącego edukacji i profilaktyki depresji poporodowej Uśmiech Mamy, dr Jolanta Banasiewicz i dr Hanna Rozenek realizują szkolenia i warsztaty oraz przygotowują materiały informacyjne mające na celu edukację personelu POZ w zakresie wczesnej identyfikacji depresji poporodowej. W dalszej części programu prowadzić będą konsultacje psychologiczne i udzielać wsparcia pacjentkom z grupy ryzyka poporodowych zaburzeń nastroju. Projekt obejmie wsparciem 10 900 kobiet przed porodem i po porodzie.

Strony