• Powiększ
  • Pomniejsz
  • Normalny

Current Size: 100%

FAKULTETY

Wstęp do seksuologii

Fakultet przeznaczony jest dla studentów Wydziału Lekarskiego (wszystkich roczników). Podejmuje tematy związane z rozwojem seksualnym człowieka, zdrowiem i zaburzeniami seksualnymi. Celem fakultetu jest uczulenie studentów na podejmowaną tematykę oraz wzbudzanie postaw związanych z podejmowaniem tematu seksualności w kontakcie z pacjentami.

 Sylabus 2019_2020


Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w pracy lekarza dentysty

Fakultet organizowany przez Zakład Psychologii i Komunikacji Medycznej oraz Zakład Stomatologii Dziecięcej. Ma na celu zapoznanie studentów ze zjawiskiem przemocy domowej (stosowanej zwłaszcza wobec dzieci) w ujęciu somatycznym, psychologicznym i prawnym.

Sylabus 2019_2020


Zaburzenia ze spektrum autyzmu u dzieci - zasady komunikacji i wsparcia w perspekywie lekarza praktyka

Autorem i prowadzącym zajęcia jest dr n. med. Marta Kulpa, psycholog z wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami  z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zajęcia dedykowane są studentom kierunku lekarskiego od 1 do 5 roku studiów. W zajęciach uczestniczą również studenci Uniwersytetu Warszawskiego w ramach współpracy WUM-UW. Celem zajęć jest przybliżenie problematyki funkcjonowania dzieci i dorosłych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Sylabus 2019_2020     Sylabus 2020/2021


Zaburzenia integracji sensorycznej u dziecka - podstawy diagnostyki i terapii w praktyce

Autorem i prowadzącym zajęcia jest dr n. med. Marta Kulpa, psycholog z wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami  z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i  zaburzeniami integracji sensorycznej oraz mgr Agnieszka Chmielewska, pedagog i certyfikowany terapeuta SI.  Zajęcia dedykowane są studentom kierunku lekarskiego od 1 do 5 roku studiów. W zajęciach uczestniczą również studenci Uniwersytetu Warszawskiego w ramach współpracy WUM-UW. Celem zajęć jest przybliżenie problematyki zaburzeń integracji sensorycznej i ich wpływ na trudności w rozwoju psychoruchowym dzieci.

Sylabus 2019_2020          Sylabus 2020/2021


Psychoonkologia. Zasady wsparcia  psychologicznego i komunikacji z pacjentem chorym onkologicznie

Zajęcia dedykowane są studentom kierunku lekarskiego od 1 do 5 roku studiów. Celem zajęć jest przybliżenie problematyki funkcjonowania pacjenta z chorobą nowotworową  i form pomocy psychoonkologicznej. Zajęcia nastawione są na przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu budowania prawidłowej relacji pacjentom onkologicznym i ich rodzinom, które przełożą się na wzmocnienie kompetencji zawodowych w opiece medycznej. 

Sylabus 2019_2020


Wypalenie zawodowe i stres – jak sobie radzić lepiej

Zajęcia fakultatywne, przeznaczone dla studentów analityki medycznej.  W roku 2021 realizowane zdalnie w formule: 10 h pracy synchronicznej online + 20 h pracy asynchronicznej.  Celem zajęć jest wzbogacenie wiedzy i umiejętności studentów w zakresie wypalenia zawodowego oraz stresu i radzenia sobie z nim. Proponowany przegląd tematów obejmuje także elementy asertywności oraz zarządzania sobą w czasie.  Realizowane aktywności wzmacniają postawę autorefleksyjną i samoświadomość uczestników oraz koncentrują ich uwagę na zasobach osobistych, które ważne są w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu.

 Sylabus 2020/2021