O Zakładzie

Zakład Psychologii i Komunikacji Medycznej jest aktualnie jednostką nowopowstałego Wydziału Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku swojego istnienia tj. od 1965 roku do roku 2019 należał do II Wydziału Lekarskiego. Jest Zakładem, który jako pierwszym w Polsce rozpoczął nauczanie psychologii na uczelni medycznej.

Zespół Zakładu składa się z 12 pracowników badawczo-dydaktycznych i jednego pracownika administracji biurowej. Kierownikiem Zakładu jest prof. Krzysztof Owczarek (aktualnie na urlopie zdrowotnym). W roku 2019/20 obowiązki kierownika pełni dr hab. Dorota Włodarczyk.

Główne działania Zakładu obejmują aktywność naukowo-badawczą i dydaktyczną, a w ostatnim czasie także udzielanie pomocy psychologicznej dla studentów naszej Uczelni.