Sekretariat - urlop

W dniach 29.04-05.05.2024 sekretariat jest nieczynny z powodu urlopu

Debata „Jak się zatrzymać w codziennej gonitwie? O zdrowiu psychicznym we współczesnym świecie” w ramach 13. Forum Rozwoju Mazowsza (15.11. godz. 10:30)

Pożegnanie Profesora Krzysztofa Owczarka

Wizyta studyjna zespołu Studium Psychologii Zdrowia na Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym NTNU w Trondheim

W ramach projektu Edukacja (EOG), Zespół Studium Psychologii Zdrowia w składzie dr Magdalena Łazarewicz, dr Joanna Chylińska, dr Tomasz Duda i dr hab. Dorota Włodarczyk w dniach 5-9 września 2022 roku realizowali cykl spotkań na NTNU, dotyczących dobrych praktyk w zakresie promocji zdrowia psychicznego i dobrostanu wśród osób w różnych grupach wiekowych, w szczególności wśród uczniów i studentów z zastosowaniem tzw. podejścia całościowego szkoły/uczelni (ang. whole-school approach).

Spotkanie z profesorem Takanori Shibata, twórcą robotów PARO

W najbliższy poniedziałek obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. A już dziś zapraszamy na spotkanie z Profesorem Takanori Shibata z National Institute of Advanced Industrial Science and Technology, twórcą terapeutycznych robotów PARO.

Studium Psychologii Zdrowia o komunikacji medycznej w Medical Tribune

W numerze 4 (lipiec-sierpień) 2022 Medical Tribune ukazał się materiał „Narzędzie pracy lekarza” opracowany przez Ewę Biernacką, który dotyczy komunikacji medycznej, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z pacjentami senioralnymi. Jest on pokłosiem konferencji „Komunikacja w medycynie i dobre relacje z pacjentami – teoria, praktyka dydaktyka”, która miała miejsce 25 maja na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Na konferencji tej dr hab.

Nagrody Rektora WUM za rok 2020 dla członków naszego Zespołu

Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów nagród Rektora WUM za osiągnięcia w roku 2020 znalazły się osoby z naszego Zespołu: dr Urszula Ziętalewicz, dr Marta Kulpa oraz dr Magdalena Łazarewicz.

Zmiana nazwy naszej jednostki

Zgodnie z zarządzeniem nr 176/2021 Rektora WUM dotychczasowy Zakład Psychologii i Komunikacji Medycznej (jednostka Wydziału Medycznego) został z dniem 1 października 2021 przekształcony w Studium Psychologii Zdrowia. Studium Psychologii Zdrowia staje się jednostką ogólnouczelnianą i będzie w strukturze Centrum Nauk Humanistycznych i Społecznych Medycyny.

Zmiana godzin pracy sekretariatu Studium Psychologii Zdrowia

Nowe dni i godziny pracy sekretariatu Studium Psychologii Zdrowia w postaci stacjonarnej podane są w zakładce Kontakt.

Zapraszamy także do kontaktu przez e-mail zpkm@wum.edu.pl