Pożegnanie Profesora Krzysztofa Owczarka

W dniu 28 kwietnia 2023 w Kościele pw. Dobrego Pasterza odbył się pogrzeb prof. Krzysztofa Owczarka, wieloletniego Kierownika Zakładu Psychologii Medycznej a następnie Zakładu Psychologii i Komunikacji Medycznej (2005-2021) Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pan Profesor był uznanym naukowcem, promotorem wielu prac doktorskich, autorem ponad 270 prac oryginalnych i poglądowych oraz rozdziałów podręczników i monografii. Uczestniczył w pracach Rady Edytorskiej czasopisma Epileptologii. Był również laureatem wielu nagród: m.in. Virtuti Medicinali.

Pan Profesor był Członkiem Polskiego Towarzystwa Epileptologii (PTE), Przewodniczącym Komisji ds. Psychospołecznych Aspektów Padaczki w PTE, Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej, wieloletnim Członkiem Polskiego Towarzystwa Neuropsychologii.

Był także wieloletnim pracownik naukowo-dydaktycznym Wydziału Psychologii UW, Kliniki Neurologii i Epileptologii CMKP w Warszawie oraz Kliniki Neurologii Loyola University of Chicago.

Pozostanie w naszej pamięci.