Status message
The text size have been saved as 100%.
Aktualności
W ramach tegorocznej edycji programu partronackiego WUM wykład inauguracyjny dla uczniów LO im. Władysława IV pt. "Anatomia szczęścia" poprowadziła w piątek 28.02.2025 r. dr Magdalena Łazarewicz, adiunkt w Studium Psychologii Zdrowia i koordynatorka Uniwersyteckiej Poradni Psychologicznej dla studentów WUM.
Więcej o wykładzie:
Aż pięciu pracowników Studium Psychologii Zdrowia otrzymało nagrody Rektora za rok 2023. Nagrody przyznał prof. dr hab. Robert Gałązkowski pełniący obowiązki Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Oto przyznane nagrody:
1. NAGRODA ZESPOŁOWA ZA OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE dla dr hab. Marty Rzadkiewicz i dr Joanny Chylińskiej za publikację:
Zespół lekarzy z Kliniki Hepatologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM oraz psychologów ze Studium Psychologii Zdrowia WUM, otrzymał nagrodę im. Ewy Borek „Lider Pacjentocentryzmu” 2024 za badanie interwencyjne mające na celu poprawę jakości życia pacjentów z rzadkimi chorobami wątroby. Jest to wyjątkowe wyróżnienie, bo przyznane bezpośrednio przez pacjentów.
W nocy 18/19 maja 2024 odbyła się kolejna Noc Muzeów organizowana w naszej Uczelni. Zespół Studium Psychologii Zdrowia reprezentowały: dr Magdalena łazarewicz, dr Marta Kulpa oraz mgr Anna Ostaszewska. Zespół ten wspierany był przez studentów z kierowanego przez dr Magdalenę Łazarewicz Psychologicznego Studenckiego Koła Naukowego Psyche – Adriena Dziwniel, Zainab Kkhokkhar, Jasjeet Akhara i Hajrę Arshad oraz przez wolontariusza Franka Kulpę, ucznia 8 klasy Szkoły Podstawowej w Warszawie.
Debata „Jak się zatrzymać w codziennej gonitwie? O zdrowiu psychicznym we współczesnym świecie” w ramach 13. Forum Rozwoju Mazowsza (15.11. godz. 10:30)
W ramach projektu Edukacja (EOG), Zespół Studium Psychologii Zdrowia w składzie dr Magdalena Łazarewicz, dr Joanna Chylińska, dr Tomasz Duda i dr hab. Dorota Włodarczyk w dniach 5-9 września 2022 roku realizowali cykl spotkań na NTNU, dotyczących dobrych praktyk w zakresie promocji zdrowia psychicznego i dobrostanu wśród osób w różnych grupach wiekowych, w szczególności wśród uczniów i studentów z zastosowaniem tzw. podejścia całościowego szkoły/uczelni (ang. whole-school approach).
W najbliższy poniedziałek obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. A już dziś zapraszamy na spotkanie z Profesorem Takanori Shibata z National Institute of Advanced Industrial Science and Technology, twórcą terapeutycznych robotów PARO.
W numerze 4 (lipiec-sierpień) 2022 Medical Tribune ukazał się materiał „Narzędzie pracy lekarza” opracowany przez Ewę Biernacką, który dotyczy komunikacji medycznej, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z pacjentami senioralnymi. Jest on pokłosiem konferencji „Komunikacja w medycynie i dobre relacje z pacjentami – teoria, praktyka dydaktyka”, która miała miejsce 25 maja na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Na konferencji tej dr hab.
Pages